Çevreci sanatçı, yenilenebilir enerjiyle Bitcoin madenciliği konusunda iyimser

Çevresel sanat aktivisti ve “Skull of Satoshi”nin yaratıcısı Kanada asıllı Benjamin Von Wong, sürdürülebilir sanatı teşvik etmek üzere yeşil enerji kullanan Bitcoin madenciliği konusunu desteklediğini açıkladı.

Wong, Greenpeace ile ortak olarak 23 Mart tarihinde ‘’Skull of Satoshi’’ çizimini yayımladı. Bitcoin madenciliğinin, fazla enerji tüketimi nedeniyle dünya üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çeken bir tartışmanın ortasında sanat eseri, “meme” ordusunun dikkatini çekerek tepki aldı.

Kanadalı sanatçı, 23 Mart’ta ‘Skull of Satoshi’ çizimini paylaştı. Çizim, Greenpeace‘in devam eden “iklimi değil, kodu değiştir” kampanyasının bir parçası olarak yayımlandı.

Wong, Bitcoin karşıtı olmadığını vurguladı

Benjamin Von Wong, “Skull of Satoshi” çiziminin asla Bitcoin karşıtı olmadığını tweet’ledi.

Wong, Bitcoin madenciliğinin basit, ikili bir sorunu olduğunu varsayarken siyah beyaz bir sorun olarak etiketlemekten kaçındı. Sanatçı, “Skull of Satoshi”nin, Bitcoin’in daha çevre dostu olma potansiyeline sahip olduğunu öne sürdüğünü ifade etti.

Yenilenebilir madencilik destek görmeye devam ediyor

Greenpeace, bunun Bitcoin taraftarlarına çevresel etkisi hakkında görsel bir hatırlatma olduğunu söyledi. Örgüt, Bitcoin’i kodunu değiştirmeye zorlamak ve finansal kurumların iklim taahhütlerini yerine getirmeleri konusunda ısrar etmek için Skull of Satoshi’yi kullanacağını söyledi.

Wong, Greenpeace’in eninde sonunda tüm faydaları ile birlikte çevresel dezavantajları olmayan “daha iyi” bir Bitcoin formu olacağını düşündüğünü bildirdi. Bunun ışığında sanatçı, “Onunla savaşmak yerine ona katılın ve onu içeriden geliştirin. Mevcut teşvik sistemi içinde çalışın.” sözlerini paylaştı.

Wong bazı Bitcoin kullanıcılarının, ağın kodunu yalnızca ağın kendisine yönelik varoluşsal bir tehdit olması durumunda değiştireceğine inanmasına rağmen savunmada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde ARK’nın bir araştırmasındaki bilgilere göre güneş enerjisi kapasitesini 4,6 kat artırmanın, müşteri talebinin %99’undan fazlasını karşılayabileceği ve bütün bunlar, Bitcoin kârlılığını korurken mümkün olabileceği belirtilmişti.

27 Mart’ta temiz bir Bitcoin yenilenebilir enerji ofseti, Ordinal NFT olarak etkili bir şekilde basıldı. Carbon.Credit borsası, yaptığı açıklamada ürünün Clean Bitcoin (CBTC) olarak alınıp satılacağını belirtti.

Geçen yıl Ethereum, ana ağında The Merge aracılığıyla PoW’dan hissenin ispatına (PoS) geçiş yaptığını duyurmuştu.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir