Depremzedeler, sağlam kalan eşyalarını yağmacılardan kurtarmaya çalışıyor

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerden etkilenen Samandağ’da evlerini terk etmek zorunda kalan depremzedeler, hırsızlık ve yağma olaylarından endişe duyduğu için hasarlı binalardaki eşyalarını çıkarmaya çalışıyor.

21 yaşındaki Yusuf Altınok, yağmacılardan çekindikleri için sağlam eşyalarını güvenli bir bölgeye taşımak zorunda kaldıklarını anlatıyor.

“HERKES BU İŞİ FIRSATA ÇEVİRDİ”

İnsanlarda vicdan kalmadığının söyleyen depremzede, “Bizim insanlarımız dâhil herkes bu işi fırsata çevirdi. İnsanlarda vicdan kalmadı. O yüzden götürüyoruz (eşyaları)” dedi.

“ARTIK KİMSEYE GÜVEN OLMUYOR”

Samandağ’da çadırda yaşadıklarını belirten Altınok, “Artık kimseye güven olmuyor. Samandağ merkezde çadırda yaşıyoruz. Deprem felaketindeyiz, herkes yardım meselesinde, el ele birlikte bu zamanda verilir, bu zamanda gösterilir. Geldi, Allah razı olsun herkesten, diğer ülkelerden, diğer şehirlerden Allah razı olsun herkesten yardım ettikleri kadar ettiler” diye konuştu.

“ARTIK GÜVEN YOK. İKİNCİ KATTA DAHİ, ÜÇÜNCÜ KATTA OLSA YAĞMACILAR FIRSATA ÇEVİRDİLER”

Yağmacılık ve hırsızlık yapanların depremi fırsata çevirdiğini dile getiren Altınok, “Evi niye boşaltıyoruz? Artık güven yok. İkinci katta dahi, üçüncü katta olsa yağmacılar fırsata çevirdiler. Böyle insan olmaz olsun. Bizim insanımız da dahil yağmacılar, başka yerlerden gelen insanlar dahil. Kimseye güven olmuyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir