En az lise mezunu 147 kişi alınacak! Dokuz Eylül Üniversitesi başvuruları ne zaman bitecek?

Dokuz Eylül Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (b) fıkrası uyarınca 20 Büro Personeli, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Mühendis, 2 Tekniker, 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 1 Eczacı, 30 Hemşire, 5 Sağlık Teknikeri, 4 Röntgen Teknisyeni, 50 Destek Personeli alımı gerçekleştireceğini ilan etti. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detaylar açıklayan kurum, en az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıkladı. 

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvuruları 28 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 15 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Bulvarı No : 144 Alsancak/ İZMİR adresinde yer alan Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunması gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c)Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak veya askerliğini yapmış olmak, fiilen askerlik görevinde bulunmamak yahut ertelemiş olmak, göreve başlamasına engel hali bulunmamak.(Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanına başvuracaklarda askerliğini yapmış olmak şartı aranmaktadır.)

e) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 ncü maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir