TikTok Vurgununda Tanıdık İsimler: Hesaplarında Milyonlarca Liralık Hareket Saptandı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu TikTok üzerinde milyarlarca liralık vurgun yapıldığı iddiasıyla ilgili soruşturma açılmıştı. TikTok soruşturmasında ünlü oyuncular Ferdi Kurtuldu ve Furkan Selahattin Konuş’un da şüpheli sıfatıyla ifade verdiği ortaya çıktı.

TikTok üzerinden kara para aklayan ve milyarlarca liralık vurgun yapan şebekeye ‘Jeton’ isminde operasyon düzenlenmişti.

Soruşturma kapsamında, Emret Komutanım dizisiyle adını duyuran Ferdi Kurtuldu ve Sıfır Biz dizisinde oynayan Furkan Selahattin Konuş’un da isminin geçtiği orta çıktı.

Sabah’tan Atakan Irmak’ın haberine göre, TikTok vurgununda 4 binden fazla hesap incelendi ve toplam 1.2 milyar liralık şüpheli transfer ortaya çıktı. TikTok’ta 1,2 milyar lira dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 163 kişiden 10’u tutuklanmıştı. Aralarında fenomenlerin de olduğu gözaltına alınan isimlere, oyuncular da eklendi.

Yaklaşık 20 yıldır sinema ve tiyatro oyunculuğu yaptığını söyleyen Ferdi Kurtuldu, aylık ortama 20-30 bin civarı bir para kazandığını, oturduğu evin ailesine ait olduğunu, herhangi bir kira vermediğini, başkaca bir gelir kaynağının olmadığını söyledi.

Ünlü oyuncu ifadesinin devamında, 3-4 ay önce yabancı bir numaranın arayıp kendisine bir link gönderdiğini, linke tıkladığında facebook sayfasına yönlendirdiğini, şahsın kendisini tekrar arayıp telegram hesabı açacağını, mavi tikli hesabın bana lazım dediğini, bunun üzerine şahsı her yerden engellediğini ve telefonu kapattığını belirtti.

Emniyet güçlerinin araştırmasına göre Ferdi Kurtuldu’nun hesaplarından yaklaşık 1,5 milyon liralık TİKTOK jeton parası giriş çıkışı olduğu belirtilirken savcılık oyuncuyu ifadesinin ardından serbest bıraktı.

Adana Sıfır Bir isimli dizide oyunculuk yapan Furkan Selahattin Konuş isimli kişinin ise TİKTOK’ta kullanıcı olmamasına rağmen hesabına toplamda 1 milyon 142 bin liralık bir giriş olduğu ve bu paranın bir kısmının 116 işlemle bazı kişilere aktarıldığı belirlendi. Emniyet güçleri tarafından ifadesi alınamayan şüpheli hakkında yürütülen soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x