‘Vebal altındayız’ diyen MHP’li meclis üyesine istifa baskısı iddiası

Ankara Sincan İlçesi Belediye Meclisi Üyesi MHP’li Hamdi Yılmaz, meclis toplantısında yaptığı konuşmanın ardından istifa etti. 9 yıldır Meclis üyeliğini yürüten Yılmaz’ın partisinden gelen baskı sonucu istifa ettiği ileri sürüldü.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, “Sadullah Ergin’in söyledikleri ve istifa ettirilen üye” başlıklı yazısında olayın ayrıntılarını şöyle aktardı:

“Ankara’nın Sincan İlçesi’nin MHP’li Belediye Meclis Üyesi Hamdi Yılmaz, 9 yıldır bu görevi yürütüyor. Belediye Meclisi’nin geçen Cuma günü yapılan toplantısı öncesi, Hamdi Yılmaz, AKP’li Belediye Başkanı Murat Ercan’dan randevu istedi. Başkan randevu vermedi.

Hamdi Yılmaz, meclis toplantısında, belediye meclis üyelerinin hiçbir yetkisinin olmadığını, 1.5 milyon lira bütçeleri olmasına rağmen bunun nerelere harcandığı konusunda da bilgiye sahip olamadıklarını belirtti. Yılmaz, ‘Yerel basın parayla susturuluyor. 20 bürokrat işe gelmeden maaş alıyor. Vallahi vebal altındayız’ dedi. Acaba, bu üyenin başına bu sözlerinden dolayı bir şey geldi mi diye merak ettim. Hamdi Bey’i telefonla aradım. ‘Konuşmak istemiyorum’ dedi. Başka bir meclis üyesi neler yaşandığını şöyle aktardı:

GECE GELEN TELEFON

‘O konuşmanın yapıldığı günün gecesi Hamdi Yılmaz’ı, gece saat 24.00 civarında MHP Sincan İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz arıyor. Hamdi Bey, bu telefona cevap vermiyor. Az sonra diğer başkan yardımcısı Mustafa Uyar arıyor. Hamdi Yılmaz’a, ‘Konuşmalarında Cumhur İttifakı’na zarar veriyorsun. Bize yukarıdan emir geldi, belediye meclis üyeliğinden istifa etmen istendi. Partide ise kalabileceğin söylendi’ diyor. Hamdi Yılmaz da, başına bir şey gelebileceğini dikkate alıp sabah hem belediye meclis üyeliğinden, hem de MHP üyeliğinden istifa dilekçelerini veriyor. 9 yıldır meclis üyeliği yapan Hamdi Yılmaz’ın belediye meclis üyeliği ve parti üyeliği de ‘Belediyede 20 bürokrat işe gitmeden maaş alıyor’ dediği için bitiyor.’

Hamdi Bey 20 bürokratın işe gelmeden maaş aldığını sorguladığı için görevden alınıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir