En çok satılan S24 modeli belli oldu! Apple endişeli

Apple’ın ilk defa en çok satan akıllı telefon markası olması sonrası Samsung, yeniden koltuğunu devralma peşinde. iPhone 15 satışları hâlâ iyi gidiyor olsa da Samsung S24 satışları ile önemli bir ivme kazandı. Peki en çok satan S24 modeli hangisi?

İşte Galaxy S24 satışları ve en çok satan S24 modeli

Apple, iPhone 15 ile beklediği satış rakamlarına ulaşamasa da şimdiden 85 milyon iPhone 15 serisinin satıldığı tahmin ediliyor. Samsung ise S24 serisini yaklaşık bir ay önce piyasaya sürdü. Buna karşın gelen ilk gelen rakamlar S24 serisinin rekor kırabileceğine işaret ediyor.

Buna göre S24 serisi özellikle Apple’ın güçlü olduğu ABD ve Kuzey Amerika’da önemli bir satış patlaması yaşıyor. İlk ortaya çıkan rakamlara bakılırsa Kuzey Amerika satışları şimdiden 3,2 milyona ulaştı. Bu rakam ise Galaxy S7 sonrası Samsung’un elde ettiği en yüksek satış rakamı.

Samsung Güney Kore’de de önemli bir satış başarısı elde etti. Buna göre S24 ailesi Galaxy Note 10 sonrası en kısa sürede 1 milyon barajını aşan Samsung akıllı telefon serisi oldu.

Samsung Galaxy S24 ailesinin kendi içindeki satış rakamları ise oldukça dikkat çekici. Buna göre en çok satan Samsung modeli Galaxy S24 Ultra oldu. Galaxy S24 Ultra satışları bu anlamda toplam S24 satışlarının yüzde 55’lik bir kısmını oluşturuyor.

Şu ana kadar yani bir aylık sürede S24 satışları ise 10 milyon barajını aşmayı başardı. Bu rakam iPhone 15 satışlarının oldukça gerisinde olsa da Samsung zaten ana amiral gemisinin satışları iPhone satışlarını yakalayamıyor. Ancak akıllı telefon serisinin satışlarının son çeyreğe kadar aynı şekilde sürme ihtimali, Samsung’un yeniden akıllı telefon sevkiyatında zirveye yerleşebileceğini ortaya koyuyor.

Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra modelleri özellikle yapay zeka özellikleriyle dikkat çekiyor. Samsung’un yeni amiral gemisi satışlarının artmasında da yapay zeka özelliklerinin olduğu tahminler arasında. İşte Galaxy AI ve öne çıkan özellikleri:

  • Mesajları ve belgeleri gerçek zamanlı olarak çevirme
  • Telefon görüşmelerini 13 farklı dil arasında çevirme
  • Göndermeden önce tonu ayarlamak için mesajları yeniden yazma
  • Yapay zeka kullanarak düzenlenmiş fotoğrafları doldurma
  • Ses transkripsiyonlarında konuşmacıları tanımlama

Peki Samsung Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra satışları sizce aynı hızla artmaya devam edecek mi? Yeni S24 serisi ve Galaxy AI özellikleri sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x