Son dakika… İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: ‘2 hafta külliyeden çıkamaz’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Güngören‘de halkla buluştu.

İmamoğlu, kendisini her fırsatta hedef alan Cumhur İttifakı‘nın İBB adayı Murat Kurum‘a yönelik “Bu acemi adaya, İstanbul adaylığı birkaç beden büyük geldi” ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2019’da yanlışlıkla görevi aldı” sözlerine de “Erdoğan’ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık” yanıtını verdi.

“ACEMİ ADAY SU KAYNATTI”

İBB Başkanı’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

“İstanbul’da bir süredir ilginç bir seçim süreci yaşıyoruz. Bir bölümüyle bizi şaşırtıyor, bir bölümüyle şaşırtmıyor. ‘Polemikten uzak’ duracağım dedi. Ben ona ‘acemi aday’ diyorum, kusura bakmasın. Acemi aday bazen yüzümüzde acı da olsa bir tebessüm bırakmıyor değil. Ben de sevindim proje konuşacağız diye. Acemi aday sevincimi yarıda bıraktı, biraz su kaynattı. Polemikleriyle gündeme geldi. Gitti proje, geldi polemik. 40 kere tekrarlanmış 5 yıldır bana yapıştırılmaya çalışılan laflarla polemik üzerinden bana sataşmaya gayret etti.

DAVETİYE TARTIŞMASI!

Bir daveti var ortada. Davet aşağı, davet yukarı. Vay efendim davet edilmedin, aslında not gönderildi. Ortada bir davetiye var, bir ateş topuna döndü. Dokunan yanıyor. Kim etti, ortada davet eden yok. Bu acemi adaya, İstanbul adaylığı birkaç beden büyük geldi. Yapamayacağı işleri vaadetmek konusunda bir maharet gösteriyor o ayrı ama iki konuda doğruyu söyledi. Bir tanesi ‘yüzde 87 Ekrem İmamoğlu projelerini yaptı’ dedi. Bir de dedi ki ‘Depremde İstanbul koştu, deprem bölgesine yetişti’ dedi.

ERDOĞAN’A 2019 HATIRLATMASI!

Kendi seçimi kazandığı zaman milli irade, ben seçim kazandığımda ne hikmetse birden adı yanlışlık oldu. Erdoğan’ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık.

6 Mayıs 2019 akşamı İstanbul’a adı konmamış bir darbe yapılmıştır. İstanbul’da seçimi iptal ettiler. Sandıklarda 700 tane terörist vardı dediler. Sonuçta ne oldu, kimse ceza almadı. Sırf bir seçimi başkası kazandılar diye seçimi iptal ettiler. ‘Oy çaldılar’ dediler, dava bitti ve oy çalan kimse yok. Bize demokrasi nutukları atan o beyefendi ‘Sen 13 bin oyla İstanbul seçimini kazanacağını mı zannettin’ dedi. ‘Çaldılar ifadesi hukuki değil, siyasi ifade’ dedi. 6 Mayıs 2019’da güle oynaya milli iradeye darbe yaptılar. Ne oldu, millet 23 Haziran’da da 803 bin oyla fark atarak demokrasiye sahip çıktı.

ERDOĞAN’IN OY İÇİN HİZMET TEHDİDİ

Niye tehdit ediyor biliyor musunuz? Sizden korkuyor. En çok korkutuğu şey, milleti. Ey milletimiz, gücünüzün farkına varır. İstanbul 2019 yılında bizi tercih etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x